Djembe a ostatní perkuse

Djembe pochází z afrického kmene Malinků (Malinke v překladu znamená „člověk z Mali“), kteří žili před 2000 lety západně od dnešního Bamaka, hlavního města Mali. Stalo se víceméně dominantním nástrojem u etnických skupin v Mali. Po rozdělení západní Afriky na novodobé státy vlivem kolonií, můžeme potomky Malinků najít v oblasti zahrnující Mali, Senegal, Guineu, Pobřeží slonoviny atd. Djembe tak nezůstalo jen u Malinků, ale stalo se charakteristickým hudebním nástrojem prakticky pro celou západní Afriku. Zájem Evropy a Ameriky o tento nástroj a způsob hry je spojený se začátky turné afrických skupin po světě. Takže okolo 50. a 60. let dvacátého století se mezinárodní publikum blíže seznámilo se západoafrickou hudbou. Dnes je známé po celém světě.

Vychytávky Ukázky

Nabízené perkuse Chantek

Djembe a ostatní perkuse

Djembe Chantek Custom

7 500 9 100 

Djembe a ostatní perkuse

Claves + obal

700 

Djembe a ostatní perkuse

Efektový buben

8 200 

Djembe a ostatní perkuse

Davul

10 500 

Djembe a ostatní perkuse

Fandící buben

Djembe a ostatní perkuse

Rámový buben

Djembe a ostatní perkuse

Darbuka

Djembe a ostatní perkuse

Mluvící buben

Konstrukce nástrojů Chantek

Djembe vyrábíme tradičním způsobem z jednoho kusu dřeva (špalku). Hrubý špalek upneme do soustruhu, na kterém jej různými dláty obrábíme do požadovaného tvaru. Rovněž kozí kůže zpracováváme tradičním způsobem.

Djembe spodek
Soustuh
Bubny příprava

Djembe červené

Vychytávky djembe Chantek

Tradiční africké djembe jsme vybavili řadou vylepšení pro dosažení ideálního zvuku, příjemný pocit ze hraní i finálními úpravami, které z každého nástroje vytváří originál.

Dílna

České materiály

Na výrobu djembe využíváme výhradně českých materiálů — české dřeviny dub, javor, břízu nebo ovocné dřeviny, kůže z české kozy nebo šňůry společnosti LANEX.

BARVY A KRESBY NA MÍRU

Vaše djembe Vám dokážeme vyrobit v barevném provedení nebo s nakresleným motivem, aby odrážel Vaši osobnost.

Dětské djembe
Djembe řezba

Originální řezba

Co nástroj to originál. Na přání dokážeme vyřezat na korpus bubnu vybraný motiv, nebo barevné provedení.