Bubny z masivu

Bubny z masivu představují naší specialitu. Bubny jsou, na rozdíl od lepených nástrojů, vyrobeny z jednoho kusu dřeva. Máme zvládnutou technologii výroby korpusů nástrojů i větších průměrů. Dokážeme vyrobit i specialitky, efektové bubny, nebo historické a dnes již i často zapomenuté nástroje (např. davul). U této kategorie hudebních nástrojů upřednostňujeme individuální přístup. Vaší kreativitě a nápadům se meze nekladou a my je s láskou a péčí vyrobíme.

Konstrukce Vychytávky Ukázky

Nabízené nástroje Chantek

Konstrukce

Masivní nástroje vyrábíme na zakázku z jednoho kusu dřeva z nejrůznějších českých stromů. Neopracovaný špalek upneme do soustruhu a dláty a dalšími nástroji vyrobíme požadovaný korpus. Dbáme na pečlivé vyschnutí nástroje, díky kterému trvá výroba delší dobu. Oproti tradičním lepeným korpusům nabízí naše masivní nástroje charakterističtější zvuk.

Ukázka výroby masivních nástrojů:

Djembe michelin

Vychytávky nástrojů Chantek z masivu

Nástroje Chantek z jednoho kusu masivního dřeva jsme vybavili řadou vylepšení, které u tradičních bicích nástrojů nenajdete.

Efektový malý buben

Osazení

Nástroje dokážeme osadit mechanikami, ráfky, blánami Vašich vybraných výrobců, stejně tak jako vlastním kování, úchyty, nebo blánami z kozí kůže.

Detaily

Do nástrojů zapracujeme nejrůznější detaily a požadavky na speciální funkcionality.

Davul detail
Djembe řezba

Barvy, motivy

Aby byl nástroj skutečně ten Váš opatříme jej požadovaným barevným provedením, vzory, řezbou nebo motivy vypálené laserem.

Ukázky nástrojů Chantek z masivu